Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Jak zabezpieczyć antykorozyjnie samochód
Mario
post 1.01.2011, 20:12
Post #1

Bugatti Veyron

Grupa: Root Admin
Użytkownik nr: 3

Zobacz w jaki sposób prawidłowo zabezpieczać swoje auto przed korozja.

Go to the top of the page

+Quote Post
Adamek31
post 21.09.2011, 9:45
Post #2

Mazda
**

Grupa: Użytkownik
Użytkownik nr: 710

Jesień i zima to nie są dobre pory roku dla naszego samochodu. W tym okresie karoseria samochodu jest wystawiona na niekorzystne warunki atmosferyczne. Firmy produkcyjne używają na zewnątrz blach ocynkowanych, które nie korodują. Ale wewnątrz samochodu niegarażowanego nawet nowego po 2lub 3 latach pod maska wychodzi korozja. Najlepszym rozwiązaniem tego jest garaż. No ale jeśli nie mamy garażu to proponuję nie tylko zabezpieczyć wewnętrzne luki samochodu, tak jak to przedstawiono na filmie, ale również podwozie. O tym prowadzący nie wspomniał. A szkoda.

+Quote Post
Tomuś
post 28.12.2011, 22:19
Post #3

Pagani Zonda

Użytkownik nr: 160

Zgadzam się w pełni z poprzednikiem, garażowanie to podstawa. Po za tym niestety sól sypana zimową porą strasznie wpływa na nasze auta nawet te z blachy ocynkowanej, więc warto po dłuższych eskapadach auto po prostu umyć, właśnie w szczególności zimą. Po za tym nie każde auto jest z blachy ocynkowanej, przeważająca ilość z nich jest ze zwykłej blachy. I zacząć powinniśmy od usunięcia wszelkich rys, przetarć otarć, bo to są miejsca w których korozja się zaczyna, każdy ubytek lakieru to potencjalne ognisko korozji.

+Quote Post
robertos
post 29.12.2011, 21:32
Post #4

Pagani Zonda

Użytkownik nr: 145

Niestety w naszych warunkach klimatycznych takie zabezpieczanie i oczywiście profilaktyka to jedyne rozwiązania które mogą sprawić że nasze auto będzie służyło nam długi czas przy okazji nie szpecąc naszego wizerunku, w końcu dobrze utrzymane auto świadczy o właścicielu. Ja jestem zdania że częste mycie może również skracać życie, choć zimą jest niezbędne sól strasznie działa na auto. Preparaty zabezpieczające to coś na czym nie warto oszczędzać, podkłady odrdzewiacze, lakiery, jeżeli chcemy utrzymać auto w odpowiedniej kondycji to trzeba w nie zainwestować trochę czasu i pieniędzy niestety.

+Quote Post
Guest_lopas_*
post 6.09.2012, 18:46
Post #5

Gość

kolega wyżej dobrze mówi. W naszych polskich warunkach klimatycznych takie zabezpieczenie antykorozyjne to konieczność. Sam mam w profesjonalny sposób zabezpieczone podwozie i chociaż mam pewność, że rdza mi szybko auta nie zeżre.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Tropiciel cen Sprzedaj swój samochód Auto szukacz
Kupujesz używane auto?Sprawdź
Czy wiesz, że...

Bugatti Veyron przyśpiesza do 100 km na godzinę w czasie 2,2 sekundy?

Sprawdź czy to prawda, że spala przy maksymalnej prędkości około 100 litrów i potrafi opróżnić zbiornik paliwa w 12 minut?

Suzuki Grand Vitara de Luxe

Suzuki Grand Vitara de Luxe

2010
67.283 km
65.900 PLN
Opel Astra 1,7D

Opel Astra 1,7D

2011
68.500 km
45.900 PLN
Dla kogo E-Bike?

Dla kogo E-Bike?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest prosta. Dla WSZYSTKICH. Dla ludzi młodych, w średnim i starszym wieku. Dla ambitnych wyczynowców i jeżdżących rekreacyjnie. Dla globtroterów i lubiących wycieczki do parku lub za miasto. Dla jeżdżących w ...

RSS
Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 3.09.2014 - 4:04