Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Closed TopicStart new topic
> Sposób na zaparowane szyby w aucie.
Tomek
post 5.09.2009, 10:32
Post #1

Syrena
*

Grupa: Użytkownik
Użytkownik nr: 20

Podpowiem Wam,bo ktos mi podpowiedział. Jak najprosciej odparować szyby w aucie ? Włączyć klimatyzację ! Nie znałem tego ale sposób jest w 100 % skuteczny. Wystarczy kilka sekund i śladu pary na szybach nie ma. Spróbujcie !
Go to the top of the page

+Quote Post
rydzyniak
post 8.09.2009, 1:05
Post #2

Porsche

Użytkownik nr: 10

Sprawdziłem podczas wieczornej ulewy. Szyby w Lanosie schną błyskawicznie. A musze przyznać,że miałem z tym problem. Wymieniłem filtr przeciwpyłkowy,wysuszyłem auto po zimie i nic. W czasie deszczu niemiłosiernie parowało. Teraz wiem jak z tym walczyć. Dzieki :-)

+Quote Post
amanda8x
post 7.10.2009, 14:50
Post #3

Audi

Użytkownik nr: 30

To ja też wam powiem, jak nie mieć zaparowanych szyb w samochodzie - NIE CHUCHAĆ. Działa! happy.gif Albo spróbujcie kiedyś uchylić szybę jak wsiadacie, u mnie to pomaga. Co do tego sposobu z klimatyzacją - nie każdy ją ma, więc nie dyskryminujcie tych, co mają jakieś gorsze samochody. Jak macie jakieś inne pomysły to piszcie! Ja wam dałam dwa! Jeszcze dorzucę trzeci - można je zawsze wytrzeć ścierką i wtedy jest NAJSZYBCIEJ.

+Quote Post
ch3cooh
post 7.10.2009, 15:36
Post #4

Porsche

Użytkownik nr: 26

Niestety ścierka pozostawia ślady. Dlatego nie jestem zwolennikiem dotykania czymkolwiek szyby od wewnątrz.
Na pewno warto czasem auto wysuszyć, jeśli jest gdzie to zostawić go na słońcu z otwartymi drzwiami. W sprzedaży są także takie pochłaniacze, które też podobno pomagają walczyć z wilgocią. No i oczywiście nadmuch na maksimum i odrobina cierpliwości.

+Quote Post
amanda8x
post 14.10.2009, 17:36
Post #5

Audi

Użytkownik nr: 30

No wiesz, jak ty BRUDNĄ ścierką wycierasz te szyby, to ja się WCALE nie dziwię! Weźże sobie czystą gazę i potem się wypowiadaj! Ja dzisiaj jak rano wsiadłam do samochodu, to mi OD RAZU zaparowały szyby. To wzięłam sobie właśnie ścierkę i wytarłam, wtedy miałam czyste szyby w JEDNĄ minutę, a nie czekać i czekać kilka minut aż te szyby odparują jak się włączy nadmuch!!

+Quote Post
wiel26
post 14.10.2009, 18:52
Post #6

Mercedes

Użytkownik nr: 31

Ja zgadzam się z ch3cooh, też nie tykam szyb ani palcami ani żadnymi ścierkami. Dziś spadł śnieg i rzeczywiście, szyby strasznie parowały, ale Vitarka szybko się grzeje, więc już po kilkuset metrach dałem pełny nadmuch i można było włączać się do ruchu. Widziałem też wielokrotnie w sklepach takie spraye "anti fog" ale nigdy tego nie próbowałem, może dzięki temu szyby nie zaparowywują?

+Quote Post
czarek121
post 15.04.2010, 10:27
Post #7

Trabant
*

Użytkownik nr: 90

Jest pare bajerów dzięki którym można uniknąć zaparowania szyb. Jednym z nich jest na przykład pochłaniacz wilgoci. Można go kupić między innymi na allegro. Nie próbowałem go ale myślę, że zdałby egzamin. Jest jeszcze tak zwana nagrzewnica którą też można kupić na allegro. Podłącza się ją do zapalniczki. Dmucha od razu ciepłym powietrzem. Ale jest małe ryzyko. W zimie może czasem spowodować pękniecie szyby jak jest za duża różnica temperatur, więc nie ma co za bardzo przygrzewać. Ale można spróbować smile.gif

+Quote Post
grandek1
post 15.04.2010, 16:24
Post #8

Syrena
*

Użytkownik nr: 89

Hej zgadzam się z moimi przedmówcami, ale teraz wspomne o nieco xD droższym sposobie na parujące szyby w aucie i top jest dla tych osób bardziej zamożnych ale oczywiście jest skuteczne i bede oryginalny;) po prostu auta które posiadają ogrzewanie postojowe czyli tzw. WEBASTO jest to bardzo fajny bajer niestety drogi ,ale wstając rano załóżmy pół godzinki wcześniej zimą nastawiamy ogrzewanie i wsiadając potem do auta niedosc że mamy ciepło i szyby nie bedą parować poza tym nie bedzie raczej problemów z odpaleniem autka;]

+Quote Post
Konrad
post 17.04.2010, 19:25
Post #9

Syrena
*

Użytkownik nr: 93

Webasto też dobre:P Można też trochę pomyśleć i na przykład pamiętać o tym, żeby na wycieraczkach nie zostawiać wody, bo jak wiadomo woda paruje:P i później wilgoć w aucie jest. No ale to już zabawy jest, trochę wiadomo nie wylewa się ale zawsze coś. Myślę, że te pochłaniacze wilgoci to najtańszy sposób i najskuteczniejszy chyba. A jak nie to szmatka i jedziesz:P Czasami też jak jest filtr przeciwpyłkowy w nowszych autach zapchany to wtedy parują, więc warto czyścić. No ale nie każdy się takim wozi smile.gif Tyle

+Quote Post
motomaniak17
post 17.04.2010, 21:31
Post #10

Syrena
*

Użytkownik nr: 85

Dokładnie chyba najczęściej spotykane i najlepsze są te pochłaniacze no i oczywiście gąbki czy szmatki, według mnie jeśli autko ma dobrą wentylacje i ogrzewanie szyby to nie jest jakiś duży problem, zimą jest trochę kłopotu z różnicą temperatur i właśnie jak wspomniał kolega na wycieraczkach nie zostawiać wody;) i nie polecam na zimę i w sumie w ogóle innych wycieraczek niż gumowe we względów praktycznych;]

+Quote Post
karolina
post 21.05.2010, 17:45
Post #11

Syrena
*

Użytkownik nr: 109

Tak, to racja. Wystarczy na kilka minut włączyć klimatyzację i już nie ma zaparowanych szybk. Problem pojawia się wtedy gdy się nie ma klimatyzacji...wtedy najcześciej otwierane są okna. Niektórzy mają ze sobą ściereczke do wycierania szyb , czasami i ona się przyda. My włanczamy klimatyzację, nie na długo dosłownie 2-3 minuty. Ja zawsze choruję jak jest włączona klimatyzacja w aucie, bolą mnie potem zatoki, więc staram się pilnować aby klia nie była za ługo wlączona.

+Quote Post
Gabi
post 23.05.2010, 15:22
Post #12

Syrena
*

Użytkownik nr: 111

Tak, pochłaniacze są najlepsze:) Jednak nie każdy o tym wie. Czesto się spotykam, że ludzie wycierają okna lub otwierają szyby aby przewietrzyć ;0 troszkę auto i odparować szyby. Klimatyzacja też jest dobrym rozwiązaniem, ale co chwile włączanie i wylanczanie klimy może wkońcu ją popsuć. Myślę, że mogliby coś wymyślić, specjalnie na te zaparowane szyby, jakiś spclajny środek czy cos. cZasami jest to bardzo męczące, jak jedizesz i nic nie wiadać przez okna.

+Quote Post
mariusz123
post 26.07.2010, 21:33
Post #13

Polonez
*

Użytkownik nr: 139

Sądzę, że najprostsze rozwiązania są najlepsze - ot, ustawić sobie wiatraczek, żeby wiał na szyby i po problemie. Wystarczy trochę poczekać. Nie spotkałem się jeszcze z pochłaniaczami, niemniej - sądzę, że nie warto przesadzać. Przewietrzanie też nie jest złe, jeśli się nie ma zaawansowanych funkcji w wozie, czemu z tego nie skorzystać? Inna rzecz to oczywiście przecieranie szyby szmatką, nikt od tego chyba nie umarł tongue.gif

+Quote Post
sandan
post 28.07.2010, 7:46
Post #14

Audi

Użytkownik nr: 134

Najlepsza to oczywiście jest klimatyzacja, ale trzeba jeszcze mieć ją sprawną. A po za klimatyzacją niestety żadne inne zabiegi za bardzo nie pomagają, chyba, że tylko chwilowo. A jak sie nie posiada klimatyzacji to tylko ściereczki pomogą i nie takie co niby spaecjalne są do tego, że wchłaniają i tak dalej, ale takie zwykłe. Te specjalne szybko się zużywają i wszystkie właściwości szybko traca

+Quote Post
Juno
post 28.07.2010, 16:30
Post #15

Syrena
*

Użytkownik nr: 152

sandman, w jaki sposób tracą właściwości? Ja korzystam z takowych już długi czas i nie zauważyłem, by coś było nie tak. W ciągu kilku lat korzystałem może z trzech - czterech, nie więcej. Zresztą, co za problem zakupić sobie większy zestaw? I fakt - bardzo dobrze ścierają i pochłaniają parę wodną na szybach, polecam. Chociaż z drugiej strony, cena takich ściereczek jest sporawa. Można też używać zwykłych, ale te często rozmazują.

+Quote Post
julia_myszka
post 25.07.2011, 12:05
Post #16

Polonez
*

Użytkownik nr: 671

Miałam kilka samochodów i nigdy nie miałam problemu z parowaniem szyb. Nie zawsze też miałam klimatyzację. Najprostszy sposób to dbać o auto. Wietrzyć, suszyć.Uchylone szyby, ogrzewanie. Jeżeli jednak mamy już wilgoć w aucie to trzeba się jej pozbyć choć to wcale nie jest takie łatwe. Latem dużo wietrzyć samochód. Jesienią i zimą najprościej (tylko proszę się nie śmiać ze sposobu) włożyć pod wycieraczki gazety (ale nie kolorowe tylko te szare typu: Gazeta wyborcza, Super Express). One chłoną bardzo wilgoć i wymieniać je należy bardzo często. Dobrze też na jesień i zimę zmieniać wycieraczki (z materiałowych na gumowe korytka). Materiałowe mają to do siebie, że pochłaniają wilgoć i długo się suszą, natomiast gumowe nie przepuszczają i można z nich swobodnie wylać wodę, która się zgromadzi.

+Quote Post
mały
post 28.07.2011, 18:06
Post #17

Pagani Zonda

Użytkownik nr: 162

Rzeczywiście najlepiej zadbać o auto i problem zaparowanych szyb nie będzie zbyt doskwierający, warto pamiętać o tym by w aucie było sucho, trzeba zadbać o uszczelki, a jeżeli już szyby nam parują to warto uchylić okno mieć pod ręką ścierkę mimo wszystko się przydaje, nie wszystkie samochody są wyposażone w klimatyzację, a jak widać potrafi ona ułatwić życie nawet w tak prozaiczny sposób i nie tylko latem jest ona przydatna, przez cały rok można ją wykorzystywać więc warto pomyśleć przy zakupie auta o tym udogodnieniu.

+Quote Post
dominator
post 20.11.2011, 20:50
Post #18

Trabant
*

Użytkownik nr: 748

na zaparowane szyby ja polecam samochodowy pochłaniacz wilgoci dumpoff od zeszłego roku używam i jestem bardzo zadowolony tak samo jak mój znajomek mało tego mam szybę nieszczelną a szyba nie paruje!
firma produkuje te pochłaniacze na bazie jakiegoś środka który wchodzi w reakcję z parą i faktycznie coś w tym jest.

+Quote Post
Engi
post 22.11.2011, 8:33
Post #19

Mazda
**

Użytkownik nr: 713

Zaparowane szyby w samochodzie szczególnie jesienią i zimą to zmora. Zanim ogrzewanie zacznie działać to człowiek jak po omacku widzi. Co do klimatyzacji to najpierw trzeba ją mieć żeby sprawdzić. Z otwartym oknem nie próbowałam. A jak przy mrozie z otwartym oknem ? Ja to daje ogrzewanie i nadmuch na Maksa tylko to niestety trochę trwa. Macie Mozę jakieś jeszcze inne sposoby na szybkie odparowanie szyb a najlepiej i odmrożenie zimą ?

+Quote Post
elegancik
post 30.11.2011, 12:27
Post #20

Trabant
*

Użytkownik nr: 755

Potwierdzam jestem taxówkarzem i od kiedy zakupiłem dumpoff w jakimś markiecie to szyby nawet nie parują kiedy odbieram pasażerów z dyskotek. Ja jestem zadowolony znajomi tak samo a tu kolega podał nawet link gdzie można kupić taniej. Myślę ze jest to jedyna rozwiązanie chyba ze ktoś chce uszczelkę w szybie wymieniać wcześniej filtr też wymieniłem i guzik pomógł.

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Closed TopicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Tropiciel cen Sprzedaj swój samochód Auto szukacz
Kupujesz używane auto?Sprawdź
Czy wiesz, że...

jakie są różnice między leasingiem operacyjnym i finansowym ?

sprawdź kiedy raty leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodu...

Test - Mercedes-Benz GLA 200 CDI 4Matic 7G-DCT

Test - Mercedes-Benz GLA 200 CDI 4Matic 7G-DCT

Kompaktowe, ale dość wysublimowane samochody należą do jednej z moich ulubionych kategorii. Co prawda takie konstrukcje odstraszają ceną i dla wielu bywają niezrozumiałe, ale dla mnie to drugie to akurat zaleta. Do niedawna był jednak z nimi pewien problem - były na tyle niskie, że w codziennej eksploatacji stawały się męczące. Pewnie dlatego powstała luka, która dzięki nowej modzie na podwyższone auta szybko została wypełniona. Czy dołożenie dwóch literek do nazwy rzeczywiście sprawia, że jest to auto lepsze od zwykłej klasy A?
Suzuki Grand Vitara de Luxe

Suzuki Grand Vitara de Luxe

2010
67.283 km
65.900 PLN
Opel Astra 1,7D

Opel Astra 1,7D

2011
68.500 km
45.900 PLN
Dla kogo E-Bike?

Dla kogo E-Bike?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest prosta. Dla WSZYSTKICH. Dla ludzi młodych, w średnim i starszym wieku. Dla ambitnych wyczynowców i jeżdżących rekreacyjnie. Dla globtroterów i lubiących wycieczki do parku lub za miasto. Dla jeżdżących w ...

RSS
Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.10.2014 - 3:00