Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Czyszczenie tapicerki samochodowej. Kilka rad...
rydzyniak
post 5.09.2009, 23:52
Post #1

Porsche

Grupa: Użytkownik
Użytkownik nr: 10

Kilka słów o Karcherze. Równiez samochodowym. Zajmowałem sie tym jakiś czas i powiem na co powinniście zwrócić uwagę z perspektywy klienta.

Po pierwsze proszek do czyszczenia. Najbardziej popularny jest RM760 (lub płyn o wyzszym numerze) . Jesli osoba wykonujaca zlecenie uzywa takiego proszku jest ok. Ale uwaga ! Proszek ma swoją cenę,dlatego zdarzaja sie oszustwa. Jak to sprawdzić ? Zajrzyjcie do pojemnika na wodę w Karcherze. Woda powinna byc krystalicznie czysta.Oryginalny proszek idealnie rozpuszcza sie w wodzie. Jeśli cos po niej pływa-proszek ma domieszkę np. proszku do prania. I efekty sa jakie są.

Po drugie. Czas czyszczenia. Czas czyszczenia osobówki to min. godzina. Jeśli ktos robi to szybciej najprawdopodobniej moczy tapicerkę niewiele czyszcząc.

Po trzecie. Praktycznie nie ma plam nie do usunięcia. Proszek + ew. oryginalny odplamiacz dadzą rade wszystkiemu. Oczywiście czyszczenie niektórych plam jest nieopłacalne (np. plama z 2 litrów ropy-tez takie miałem) ale to inny temat. Wiec tłumaczenia typu "Tego sie nie uda" brzmią bez sensu.

Po czwarte. Cena. Koszt proszku zużytego na czyszczenie nawet bardzo zabrudzonej osobówki to max 15-20 zł.Z reguły jest to około 5-8 zł ! Oczywiscie praca równiez kosztuje. Ale jak słyszę o stawkach 200 zł i wiecej to smiać mi sie chce...

Ogólnie. Zwracajcie uwagę na to jak jest czyszczone i jak jest wyczyszczone wasze auto. Firm na rynku jest sporo i nie łatwo trafic na tania i dobrą.
Go to the top of the page

+Quote Post
asia_b
post 16.10.2009, 9:33
Post #2

BMW

Użytkownik nr: 32

Nigdy nie czyściłam tapicerki w profesjonalnym zakładzie. Czy to się opłaca? Ja zawsze używałam domowych sposobów, czyli potrzebny był ładny, ciepły dzień, wiaderko z wodą, Vanish i dużo cierpliwości smile.gif
Jakie są zwykle ceny takiej usługi Karcherem? Bo jeśli to jest koszt kilkudziesięciu złotych, to może nie warto samemu się męczyć? Czy cena zależy od stopnia zabrudzenia samochodu? Nie mówię tu oczywiście o żadnych trudnych plamach, a jedynie o takich zwyczajnych - jakieś plamy z jedzenia, błota, trawy.

+Quote Post
rydzyniak
post 16.10.2009, 19:59
Post #3

Porsche

Już Ci odpowiadam.

Karcher to Karcher. Nie ukrywam ,że sporo klientów i klientek wita mnie słowami " bo ja czyściłam Vanishem i zobacz Pan jak to wygląda".

Cena usługi jest bardzo różna. Ja nigdy nie wziąłem powyżej 100 zł (a czyściłem różne auta-ciężarówki również) . Oczywiscie są firmy i firemki. 150 zł za auto też już widziałem.
Trochę zależy od stopnia zabrudzenia auta ,rodzaju tapicerki itp. ale to może zawyżyć cenę o 10-20 zł.
Ogólnie koszt nie jest duży a efekt niesamowity. Radzę pytać o cenę i targować się. Powiem Wam jakie są moje koszty (pomijam podatki itp.) Czyszczenie jednego auta to 100-400 g. proszku. W najdroższej konfiguracji 800 g. tego proszku kosztuje 38 zł. Więc możecie sobie policzyć :-)

+Quote Post
ch3cooh
post 16.10.2009, 20:15
Post #4

Porsche

Użytkownik nr: 26

Ja również nigdy nie korzystałem z takiej myjni. Tak jak Asia, zawsze używałem Vanisha albo podobnego mu środka, który tworzy pianę, a następnie auto należy odkurzyć. Efekty były zwykle co najwyżej średnie. Oczywiście widać było poprawę w stosunku do poprzedniego stanu, ale nigdy nie było to spełnieniem moich oczekiwań.
Kolego, skoro znasz to wszystko "od kuchni", to może mógłbyś mi przybliżyć, jak wygląda dokładnie takie czyszczenie?

+Quote Post
amanda8x
post 18.10.2009, 9:35
Post #5

Audi

Użytkownik nr: 30

A to ciekawe, co piszesz, bo jak JA raz zapytałam kolesia w takiej myjni, ile kosztuje taka usługa, to mi powiedział, że jak na MÓJ samochód to 180 zł !! A jak go zapytałam, dlaczego tak dużo, to powiedział, że "WSZYSTKO KOSZTUJE"! I to jeszcze takim pogardliwym tonem! No i mi się odechciało... i już nigdzie więcej nie pytałam, tylko wróciłam do domu, wzięłam ODKURZACZ i sobie po prostu odkurzyłam.

+Quote Post
wiel26
post 18.10.2009, 10:51
Post #6

Mercedes

Użytkownik nr: 31

Myślę, że z myjnią ręczną jest tak samo jak z warsztatem mechanicznym: np. wymiana klocków w polonezie jest trudniejsza niż w nowoczesnych samochodach, ale właściciel poloneza zapłaci mniej za robociznę, niż właściciel mercedesa. Właściciele stacji serwisowych, po marce samochodu jakim klient przyjedzie oceniają zawartość jego portfela i ile jest gotów zapłacić za usługę.

+Quote Post
amanda8x
post 21.10.2009, 9:43
Post #7

Audi

Użytkownik nr: 30

Ej a powiedzcie mi, czy da się kupić NOWĄ tapicerkę? Bo może to jest lepsze niż płacić ileśtam złotych za czyszczenie? Generalnie w samochodzie się WSZYSTKO da wymienić, to pewnie i tapicerkę też, nie? No bo jak ja mam jeździć z wyblakłą, to ja bym sobie sto razy bardziej wolała wymienić na taką ŚWIEŻUTKĄ. Zmieniłabym sobie kolor, bo mi się ten co mam teraz nie podoba dry.gif

+Quote Post
ch3cooh
post 22.10.2009, 9:32
Post #8

Porsche

Użytkownik nr: 26

Jak masz na tyle pieniążków to wszystko da się zrobić, możliwości są dwie:

1. Kupujesz nowe fotele, boczki na drzwi, wykładzinę podłogową i wszystko co Ci się nie podoba - nie są to części dostępne ogólnie w sklepach, więc koszt sprowadzenia tego od producenta to kilka tysięcy złotych.

2. Fotele, oraz boczki drzwi zanosisz do tapicera, który obszywa je czym chcesz i na jaki kolor chcesz.

+Quote Post
wiel26
post 24.10.2009, 11:11
Post #9

Mercedes

Użytkownik nr: 31

Amanda, ja bym tam na Twoim miejscu nie kombinował. Samochód ma służyć do przemieszczania się, ma się nie psuć i być w miarę wygodny. Jeśli chodzi o wnętrze, to nie przywiązywałbym do tego aż takiej wagi - w końcu jadąc w aucie raczej patrzysz na drogę, niż na kolor tapicerki, prawda? wink.gif A pieniądze, które byś wydała na zmianę tapicerki, lepiej przeznacz na coś bardziej przydatnego.

+Quote Post
rydzyniak
post 24.10.2009, 12:01
Post #10

Porsche

Oj nie wiem czy Amanda nie patrzy bardziej na tapicerkę :-) Wczoraj np. widzialem Panią ,ktora ubrała sie pod kolor Corsy (zieleń) i była bardzo dumna . A tak serio: bez przesady. Poszukaj sobie Karchera w normalnej cenie. Tygrysek będzie jak nówka !

+Quote Post
Baki102
post 6.01.2011, 18:02
Post #11

Trabant
*

Użytkownik nr: 290

Trochę śmiać mi się chce jak przeczytałem o poradach które tutaj są zamieszczone. Jeśli chcecie zniszczyć sobie tapicerkę to proszę bardzo używajcie wyżej wymienionych sposobów, a gwarantuję wam że wasza tapicerka po kilku latach będzie całkowicie do wymiany. Pracuję w firmie która produkuje i sprzedaje produkty do czyszczenia tapicerek skórzanych czy też sztucznych. Na naszych produktach pracują też i te wspomniane przez was myjnie samochodowe, które tak się cenią. O tapicerkę trzeba dbać i nie zważać na to, że to dużo kosztuje. Mogę wam polecić produkty firmy Lederzentrum, dzięki którym należycie zadbacie o swoją tapicerkę

+Quote Post
creative
post 21.01.2011, 1:05
Post #12

Polonez
*

Użytkownik nr: 352

Sam zastanawiałem się czy takiej firmy czyszczącej nie założyć. Dorobić sobie jako ,że jestem biednym studentem smile.gif. A jeżeli dołożyć do tego czyszczenie wypoczynków i foteli to można całkiem dobrze zarobić. smile.gif

Na razie muszę rozejrzeć się za Karcherem w dobrym stanie i wypróbować jak to wszystko działa. Myślę, że jest tak jak autor pisze - praktycznie nie ma plam, których nie da się doprać.

+Quote Post
Pan_sprezyna
post 23.01.2011, 21:38
Post #13

Syrena
*

Użytkownik nr: 288

Słuchajcie, a możecie mi odpowiedzieć tak realnie ile kosztuje czyszczenie tapicerki w samochodzie 3-drzwiowym, niedużym. Chodzi mi o to że zawsze jak przejeżdżam obok takich zakładów to nigdy nie myślę o tym żeby podjechać i zostawić tam samochód, a skoro ten temat mamy rozpoczęty to może byście mi powiedzieli jakiej kwoty mogę się spodziewać.

+Quote Post
filancompl
post 13.02.2012, 11:44
Post #14

Trabant
*

Użytkownik nr: 810

Koszt czyszczenia tapicerki (foteli i kanap) w przeciętnym samochodzie osobowym nie powinien przekraczać 100 zł, no chyba że tapicerka jest bardzo brudna. Z całą pewnością czyszczenie z użyciem tzw. odkurzaczy piorących (metoda ekstrakcyjna) jest zdecydowanie skuteczniejsze niż pranie "na własną rękę".

Każdy może się o tym przekonać sam. Nie koniecznie trzeba korzystać z usług myjni samochodowej. Są firmy które wypożyczają ekstraktory. Na rynku są też samoobsługowe myjnie samochodowe gdzie można skorzystać z automatów piorących na monety.

+Quote Post
Joker
post 13.02.2012, 16:19
Post #15

Audi

Użytkownik nr: 711

Faktycznie koszt czyszczenia u specjalisty wynosi około 100zł, w zależności oczywiście od wielkości auta. Choć ja chcąc zaoszczędzić do prania zastosowałem odkurzacz piorący oraz odpowiedni do tego płyn piorący dostępny w wielu sklepach agd. Mechanizm czyszczenia bardzo prosty, efekty widoczne i w kieszeni zostaje parę groszy. Teraz też muszę się przymierzyć do czyszczenia, ale na wiosnę. Niestety nie posiadam już odkurzacza piorącego, więc mam nadzieję, że wykorzystam którąś z Waszych rad.

+Quote Post
Anna_T
post 9.01.2013, 13:13
Post #16

Trabant
*

Użytkownik nr: 995

A ja uważam, że tylko profesjonalna usługa ma sens. Też do pewnego czasu korzystałam z pseudo środków tj. mycie na własną rękę, czyszczenie itp. Ale od paru lat, dwa razy w roku zamawiam czyszczenie kompleksowe prania tapicerek w aucie u mnie i u męża. Firma nazywa się STANLEY i działa w Krakowie. Polecił mi znajomy z pracy a i ja ją polecę bo energiczni młodzi mężczyźni znają się na rzeczy !!!

Aha no i mają środki specjalnie przeznaczone dla alergików - czyli dla mnie smile.gif

pozdrawiam Ania

+Quote Post
nikola
post 18.01.2013, 11:39
Post #17

Trabant
*

Użytkownik nr: 1,004

Przy pomocy różnych środków z chemii samochodowej można zdziałać cuda - polecam zakupy w internetowej hurtowni chemicznej to-ma ja zaopatruje się tam od dawna, produkty są skuteczne i w przystępnych cenach

+Quote Post
Euroalkomat_pl
post 16.03.2013, 18:15
Post #18

Ford
**

Użytkownik nr: 871

Ja także gdybym miał polecać coś konkretnego to z pewnością zakupy w sklepach internetowych,także w kwestii chemii i środków do czyszczenia tapicerki,to bardzo fajna i zarazem tańsza sprawa niż oddawanie całego samochodu do firmy która się tym zajmuje.

+Quote Post
ilonna
post 25.03.2013, 21:52
Post #19

Trabant
*

Użytkownik nr: 1,075

Powiem szczerze, że osobiście nie mam za bardzo ani czasu, ani chęci na samodzielne czyszczenie swojego autka... smile.gif Dlatego już od jakiegoś czasu moją Skodziną zajmują się Panowie od czyszczenie tapicerki. Póki co, jestem bardzo zadowolona z efektów smile.gif

+Quote Post
Ola
post 29.03.2013, 12:34
Post #20

Syrena
*

Użytkownik nr: 1,070

Zgadzam się z opinia , że profesjonalna usługa ma sens. Jak najbardziej go ma! Regularnie dbając o nasze auto wewnątrz i na zewnątrz mamy pewność, że przy sprzedaży auta nie będziemy mieli nic do ukrycia i koszty związane z autodetailingiem nie będą nas dotyczyć. Profesjonalny sprzęt oraz kosmetyki to nie to samo co samodzielne odkurzenie i czyszczenie. Wiadomo nie zawsze możemy pozwolić sobie na co miesięczny koszt związany z tak kompleksowym czyszczeniem jednak raz na kilka miesięcy powinniśmy zafundować naszym czterem kółkom mały wypad do SPA wink.gif)

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Tropiciel cen Sprzedaj swój samochód Auto szukacz
Kupujesz używane auto?Sprawdź
Czy wiesz, że...

Fotelik samochodowy podnosi bezpieczeństwo twojego dziecka?

Poprzez ścisłe związanie ciała dziecka z konstrukcją samochodu pozwala na zminimalizowanie działającego na nie przyspieszenia ...

Peugeot 308 SW 1.2 PureTech ALLURE

Peugeot 308 SW 1.2 PureTech ALLURE

W jednym z, można by już powiedzieć, antycznych odcinków "TopGear", J. Clarkson stwierdził, że nie ma żadnego powodu, dla którego ktoś mógłby chcieć kupić Peugeota. Na szczęście, nowy 308 SW z silnikiem 1.2 PureTech jest doskonałym dowodem na to, że nie miał racji. Zresztą nie pierwszy raz.
Suzuki Grand Vitara de Luxe

Suzuki Grand Vitara de Luxe

2010
67.283 km
65.900 PLN
Opel Astra 1,7D

Opel Astra 1,7D

2011
68.500 km
45.900 PLN
Dla kogo E-Bike?

Dla kogo E-Bike?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest prosta. Dla WSZYSTKICH. Dla ludzi młodych, w średnim i starszym wieku. Dla ambitnych wyczynowców i jeżdżących rekreacyjnie. Dla globtroterów i lubiących wycieczki do parku lub za miasto. Dla jeżdżących w ...

RSS
Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.10.2014 - 22:29