Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Closed TopicStart new topic
> Wymiana szyb w samochodzie
wiatrak
post 26.09.2011, 12:25
Post #1

Audi

Grupa: Użytkownik
Użytkownik nr: 717

Jak odpowiednio wymienić szybę w samochodzie?

Czy próbowaliście kiedyś samoczynnie wymienić szybę w swoim lub czyimś samochodzie?
Czy zawsze oddajecie w takich przypadkach swoje auto profesjonalistom?
Znalazłem taki filmik w internecie (powyżej link), ale szczerze powiedziawszy jego konstrukcja i przekazane informacje, nie byłyby dla mnie wystarczające przy podjęciu decyzji o wymianie szyby w swoim aucie samemu, bez niczyjej pomocy, a może jednak lepiej kogoś poprosić o istotne wskazówki i jakąś chociaż małą niezbędną pomoc przy takiej wymianie?! A może widzieliście jakieś bardziej konkretne filmowe poradniki dotyczące wymiany szyb w samochodzie?
Go to the top of the page

+Quote Post
Adamek31
post 17.10.2011, 7:40
Post #2

Mazda
**

Użytkownik nr: 710

Uważam że taką pracę jak wymiana szyb w samochodzie to lepiej powierzyć fachowcom. Taką szybę trzeba zdjąć, one jakoś tam mocowane i dodatkowo uszczelniane. I potem założyć nową to tez trzeba dobrze spasować tak żeby wszystko było dobrze uszczelnione. Raz w Nissanie firmowym, kupionym jako nowy z salonu autentycznie szyba była źle założona i przeciekała. Jak padał deszcz to woda lała się do środka. Trzeba było do serwisu, żeby jeszcze raz ja zamontowali.

+Quote Post
policman
post 28.11.2011, 14:19
Post #3

Mazda
**

Użytkownik nr: 714

Raczej nie wymieniałbym szyby na własna rękę. To nie jest taka prosta sprawa jak się wydaje i filmik instruktażowy to nie jest dobry pomysł. Aby wymienić szybę w samochodzie trzeba ja odpowiednie włożyć i docisnąć odpowiednimi przyrządami. Warsztaty, które się tym zajmują maja odpowiedni sprzęt, który szczelnie ja domyka. W innym wypadku Mozę się woda wlewać do środka.

+Quote Post
Tomuś
post 13.12.2011, 21:10
Post #4

Pagani Zonda

Użytkownik nr: 160

W pełni zgadzam się z przedmówcami, wymiana szyby w samochodzie wcale nie jest taka łatwa na jaką wygląda. Potrzeba do niej odpowiednich narzędzi materiałów fachowej wiedzy. A samemu to możemy przypadkowo ją uszkodzić, bądź źle zamocować i nieszczęście gotowe. Dlatego uważam że w przypadku szyb wymiana w profesjonalnym serwisie jest najlepszym rozwiązaniem. Po za tym nie robi się tego przecież często, a warsztat da nam gwarancję do tego będzie można wykupić ubezpieczenie i w razie co wymianę będziemy mieli za darmo.

+Quote Post
miśka
post 23.12.2011, 20:03
Post #5

Pagani Zonda

Użytkownik nr: 148

Szyba to jeden z najbardziej newralgicznych elementów samochodu, musi być ona zamontowana prawidłowo, oczywiście posiadać wszelkie atesty i dokumenty potwierdzające jakość. To element na montażu którego nie można oszczędzać i dotyczy to nie tylko szyby przedniej ale i tylnej, bocznych również. W tym wypadku oszczędzanie czy zakupy z niepewnego źródła się po prostu nie opłacają, bo w razie jakiegoś nieszczęścia może to doprowadzić do prawdziwej tragedii, a w czasie okresowej kontroli przeszkodzić nam w otrzymaniu pozytywnej oceny.

+Quote Post
wojtek45
post 29.09.2012, 12:53
Post #6

Trabant
*

Użytkownik nr: 924

Jestem zainteresowany naprawą mojej zarysowanej przedniej szyby, nie chcę jej wymieniać a dokonać naprawy, o ile to możliwe, słyszałem o NordGlassie, korzystał ktoś z tego serwisu?

+Quote Post
Czarny
post 29.09.2012, 14:37
Post #7

Ford
**

Użytkownik nr: 12

CYTAT(wojtek45 @ 29.09.2012, 11:53) *
Jestem zainteresowany naprawą mojej zarysowanej przedniej szyby, nie chcę jej wymieniać a dokonać naprawy, o ile to możliwe, słyszałem o NordGlassie, korzystał ktoś z tego serwisu?

NordGlass to firma z tradycjami, działająca od wielu lat. Z pewnością warto się do nich wybrać, bo wiedzą o szybach wiele i doradzą a to nic nie kosztuje. Jeśli uszkodzenie nadaje się do naprawy to na Twoim miejscu zaufałbym tej firmie, bo działanie w sieci do czegoś zobowiązuje.

+Quote Post
Trzaska
post 29.09.2012, 21:04
Post #8

Trabant
*

Użytkownik nr: 925

CYTAT(Czarny @ 29.09.2012, 13:37) *
NordGlass to firma z tradycjami, działająca od wielu lat. Z pewnością warto się do nich wybrać, bo wiedzą o szybach wiele i doradzą a to nic nie kosztuje. Jeśli uszkodzenie nadaje się do naprawy to na Twoim miejscu zaufałbym tej firmie, bo działanie w sieci do czegoś zobowiązuje.

Zgadzam się z opinią o firmie NordGlass. Jest to renomowany serwis, oferujący usługi i produkty o jakości nieporównywalnej z wyrobami chińskimi czy szybami z odzysku. Dodatkowo oferuje on realizację usługi także u klienta.

+Quote Post
Sebastian Nikuls...
post 30.09.2012, 21:15
Post #9

Trabant
*

Użytkownik nr: 928

W celu umówienia się na naprawę szyby bądź jej wymianę, można skorzystać z naszej całodobowej infolinii (801-181-181), bądź wysłać formularz online ? my oddzwonimy! Wszelkie potrzebne informacje na: www.nordglass.pl

Plus rekomendowałbym jak najszybsze wybranie się do warsztatu, iż pozostawienie uszkodzeń mechanicznych na szybie to wielkie ryzyko ich powiększenia po pewnym czasie, a po kilku miesiącach - nawet dwukrotnie. Zalecałbym również zabezpieczenie odprysków przed zabrudzeniem - zaklejenie ich przeźroczystą taśmą… klejącą… ograniczy wnikanie kurzu i brudu.

Powodzenia z szybą!

Pozdrawiam!

Sebastian Nikulski
eRzecznik NordGlass

+Quote Post
wojtek45
post 7.10.2012, 15:03
Post #10

Trabant
*

czarny dzięki wielkie za fochową opinię, teraz już na pewno udam się do nich, mam nadzieję, że nie zbankrutuję od tej naprawy smile.gif

+Quote Post
Trzaska
post 29.10.2012, 19:49
Post #11

Trabant
*

CYTAT(wojtek45 @ 7.10.2012, 14:03) *
czarny dzięki wielkie za fochową opinię, teraz już na pewno udam się do nich, mam nadzieję, że nie zbankrutuję od tej naprawy smile.gif

Przeglądałem forum i natrafiłem na Twój post. Ciekawy jestem czy szybka już naprawiona i czy jesteś zadowolony z wykonanej usługi?

+Quote Post
Trzaska
post 14.11.2012, 20:56
Post #12

Trabant
*

Podczas naprawy szyby zaproponowano mi nałożenie na nią tzw. nanopowłoki. Ma ona za zadanie m. in. poprawiać widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych np. w deszczu i w nocy. Sprawdza się to zdecydowanie, ponieważ powoduje odkraplanie wody z szyby (przy większej prędkości nie potrzeba nawet używać wycieraczek). Chroni ją też w jakimś stopniu przed uciążliwymi zabrudzeniami. Polecam.

+Quote Post
WiecejOpon_pl
post 28.11.2012, 22:31
Post #13

Syrena
*

Użytkownik nr: 960

W kwestii nanopowłoki,to ja również początkowo nie byłem co do tego przekonany,jednak w chwili obecnej uważam ,że to bardzo dobry pomyśli na dłuższa metę znakomicie się sprawdza. Cenowo zależy od zakładu,ale nie wychodzi to drogo.

+Quote Post
wojtek45
post 4.01.2013, 10:09
Post #14

Trabant
*

Moją zarysowaną w fordzie szybę naprawiłem w serwisie NordGlass w Wawie, wszystkim zajęli się od ręki, cena za usługę przystępna. Solidni ludzie tam pracują.

+Quote Post
mazi88
post 7.02.2013, 23:25
Post #15

Trabant
*

Użytkownik nr: 970

mam pytanie do kolegów odnośnie nanopowłoki. Jak się sprawuje?? Widzicie jakieś smugi na szybach??

+Quote Post
Emercio
post 11.02.2013, 0:59
Post #16

Trabant
*

Użytkownik nr: 1,025

CYTAT(mazi88 @ 7.02.2013, 22:25) *
mam pytanie do kolegów odnośnie nanopowłoki. Jak się sprawuje?? Widzicie jakieś smugi na szybach??

U taty nanopowłoka działa super i nic się nie maże

+Quote Post
mazi88
post 16.02.2013, 19:24
Post #17

Trabant
*

Użytkownik nr: 970

a jak długo ma tą powłokę??

+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Tropiciel cen Sprzedaj swój samochód Auto szukacz
Kupujesz używane auto?Sprawdź
Czy wiesz, że...

Powstał diamentowy Peugeot RCZ

Z okazji diamentowego jubileuszu Jej Królewskiej Mości Elżbiety II stworzono niepowtarzalny samochód

Suzuki Grand Vitara de Luxe

Suzuki Grand Vitara de Luxe

2010
67.283 km
65.900 PLN
Opel Astra 1,7D

Opel Astra 1,7D

2011
68.500 km
45.900 PLN
Dla kogo E-Bike?

Dla kogo E-Bike?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest prosta. Dla WSZYSTKICH. Dla ludzi młodych, w średnim i starszym wieku. Dla ambitnych wyczynowców i jeżdżących rekreacyjnie. Dla globtroterów i lubiących wycieczki do parku lub za miasto. Dla jeżdżących w ...

RSS
Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 23.10.2014 - 3:36