Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Gdzie najczęściej kupujecie części i akcesoria?
forum.autodoradca.pl > MotoZakupy > Gdzie kupować
wiel26
Gdzie zaopatrujecie się w części zamienne?
W sumie tak jak w temacie, napiszcie gdzie najczęściej kupujecie części, w osiedlowym sklepie, hurtowni, w internetowych sklepach, na allegro, a może zlecacie ich zakup mechanikowi?
Ja wolę sam kupić części w internecie, lub podjechać do jakiejś hurtowni, mam wrażenie że mechanicy doliczają sobie dodatkowe marże do części, jeśli sami muszą je kupić.
Akcesoria typu, zapachy, oleje itp. kupuję gdzie popadnie.
ch3cooh
Płyn do spryskiwaczy, olej, zapachy i akcesoria do mycia itp. kupuję zwykle w markecie przy okazji innych zakupów. Z częściami to już różnie bywa, bo z moim samochodem są zawsze jakieś problemy w doborze części, więc na allegro kupuję tylko jeśli jestem 100% pewien, że będzie pasować. Jednak osiedlowy sklep ma tą przewagę , że w razie problemów zawsze mogę daną część oddać lub wymienić na inną.
szybka_
Witaj,
Jeśli chodzi o rożne płyny i inne akcesoria do auta to również kupuję w markecie - po prostu jest taniej. Nie lubię przepłacać. Natomiast części do auta kupuję zazwyczaj na giełdzie. Mam sprawdzonego sprzedawcę, który nigdy nie zrobił mnie w balona. Przed kupnem zerkam na allegro, aby zorientować się w cenach. Potem już tylko negocjuję u swojego ulubionego sprzedawcy. Hhehe on zawsze potem się śmieje, że co to za kobieta, która zna się na autach i nie może mnie nawet naciągnąćwink.gif
Julita_
Oj na giełdzie nigdy nie wiadomo co kupujesz...facet może sprzedać taniej a potem okaże sie, że nie pasuje lub to nie do tego modelu. Zakupy wole robić u znajomych mechaników lub w sklepach motoryzacyjnych. Czasami kupuję cos na allegro, ale tylko wtedy gdy wiem, że sprzedaje to sklep i dostane gwarancje na dana rzecz.
Natomiast płyny, olej i akcesoria do auta kupuję równiez w markecie, tam nawsze jest najtaniej i jakoś mi po drodze. kiedyś kupiłam jakąś rzecz do auta w sklepie motoryzacyjnym, potem taka samą rzecz zobaczyłam w markecie, okazało się, że sporo przepłaciłam. Pewnie sprzedawcy z takich sklepów zaopatrzają się w marketach.
mef1910
Auto giełda samochodowa
Kielce-Miedziana Góra
Tor wyścigowy otwarta Niedziele 7.00-13.00
spory wybór części i samochodów,
Konrad
To ja się wypowiem:P Wydaje mi się, że najlepiej byłoby na miesjcu sobie kupować, nie ma problema wtedy jak część nie pasuje. Nie musisz się męczyć żeby to później sprzedać jak by nie pasowało czy jak. Akcesoria te ktore się zużywają np. płyny itd. warto zaopatrzać się u kogoś regularnie i dogadać sie odnośnie ceny. A co tam targowac się trzeba:P No a jak już części nie można dostać to na allegro szukać. Jest jeszcze trzecia opcja- mój znajomy ma sklep z częściami. Zapraszam:P
omnibuska
Zależy co potrzebuję kupić. Raz chciałam kupić błotnik, to okazało się że kolor jest zupełnie inny( chociaż na zdjęciu był identycznego koloru jak mój samochód) a w dodatku gdy zadzwoniłam do faceta to powiedział, że tak zgadza się, że to jest kolor brudnozłoty, a na miejscu okazał się zielonkawy angry.gif A to okazało się jak pojechałam do Opola (trasa Katowice-Opole). Tak jak większość z was, sprzęty do mycia, spryskiwacze kupuje w supermarketach, bo i taniej i większy wybór. U mechaników nie odważę się nigdy kupić bo nie wiem ile by zażądali za daną część. A oleje biorę za punkty na mojej stacji paliw.
becki
Z częściami i ich kupowaniem jest tak: ile osób tyle sposobów. Znam osoby, które same kupują i dają mechanikowi by zamontował, są tacy, którzy zlecają to mechanikom. Są też tacy, którzy mają osoby zaprzyjaźnione w hurtowniach, sklepach i innych miejscach proszą o wytypowanie części i ( w przypadku hurtowni) pracownicy sami dowożą mechanikom a klient się juz rozlicza.
Co do doliczania przez mechaników "marży" to oczywistą sprawą jest, że tak robią. Maja zupełnie inne rabaty niż zwykli śmiertelnicy - czyli My gdyz są oni odbiorcą hurtowym. Jeżeli masz zaprzyjaźnionego mechanika to może on doliczyć mniej niż w sklepie albo sprzedać ci po swoim rabacie. Zwolenniczką kupowania części na allegro nie jestem. Nigdy nie wiadomo co przyjdzie, czy to nie będzie jakiś "chinol". Znam z autopsji sytuacje, gdzie mimo wytypowania w hurtowni części okazuje się, że ona nie pasuje - i teraz są dwie sytuacje:
1. jeżeli sami kupujemy to mechanik może powiedzieć, że on nam nie zamontuje i nie wypuści takiego auta i np. musi zostać dłużej.
2. jeżeli mechanik kupuje to nas to nie obchodzi. Powiedział, że auto będzie gotowe w takim terminie - to nawet jeżeli część została źle wytypowana NAS to nie obchodzi... a to jest ogromny PLUS.
Ja osobiście zlecam mechanikowi był kupił części - zawsze tak było i nigdy nie miałam problemu. A że zapłacę 50 zł więcej? no cóż... wole to niż później jeździć wykłócać się tłumaczyć tracić czas, paliwo...
julia_myszka
Cóż ja podzielam zdanie becki... Najlepiej gdy części kupuje mechanik. I tu nie chodzi o to, że jestem kobieta i się nie znam. tyko po prostu dla mniej to duża oszczędność czasu. Znam przypadek kiedy to do mechanika przyjechał człowiek na regeneracje turbiny, ale nie zgodził się by mechanik to zrobił. Zabrał wymontowaną turbinę do domu i na FORUM przeczytał jak to robią jego "koledzy". Zrobił przyjechał po kilku dniach zadowolony z siebie. Mechanik włożył tą część. Pan wyjechał zadowolony, że zaoszczędził ponad 1000PLN do czasu... Po kilku dniach znowu ten sam problem. Przyjechał jeszcze raz. Z powrotem to samo wymontowanie, regeneracja ( tym razem profesjonalna z gwarancja) i włożenie z powrotem turbiny. I co zaoszczędził?? NIC wydał więcej... Nie ma sensu. Warto zrobić coś RAZ A PORZĄDNIE.
Engi
W zależności jakie akcesoria. Dodatki do auta typu wycieraczki, płyny do spryskiwaczy czy oleje, świece itp. to kupuję albo w sklepie motoryzacyjnym albo w markecie. Wszystko zależy gdzie taniej. Nie zawsze market bywa tańszy, albo ma olej do samochodu, który akurat potrzebuje. Co do jakiś części samochodowych to już wolę zdać się na mechanika, no chyba że dojdę po typie i numerze.
policman
Ja zazwyczaj zakupy tego typu robię w sklepach motoryzacyjnych. Tam goście się znają i potrafią dodatkowo doradzić. A w razie potrzeby i sprowadzą potrzebną część. W marketach czy hipermarketach kupuje te elementy, na których się dobrze znam do mojego auta. Jak np. żarówki, wycieraczki, płyn do spryskiwaczy, jakieś gadżety typu zapach, ściereczki, olej do samochodu bo znam akurat swoja markę itp. Na poważniejsze zakupy jednak wybieram się do sklepu motoryzacyjnego.
sylla
Czytając wasze posty wywnioskowałam że ja raczej się nie popisałam większą inteligencją. Ja za zwyczaj kupuję dane części i akcesoria gdzie popadnie. Porostu jeżeli jadę do mechanika to on mi kupuje części bo ja się nie znam. Nawet sama nie wiem ile przepłacam. Często korzystam z ofert promocyjnych marketów. Po prostu widzę że jestem idealna klientką dla wszystkich serwisantów, marketów itp. sklepów.
marekk
Jeżeli zakupy części nie robi za mnie warsztat samochodowy to najczęściej szukam je sam w internecie. Niektóre sklepy współpracują z warsztatami i można zamówić dostawę do warsztatu, który sobie znajdziemy na ich stronie. Towarzyszą temu często rabaty i promocje.
tryker
Części zamienne kupuje za mnie zazwyczaj mechanik z warsztatu, jestem z nim zaprzyjaźniony więc jestem pewny ze mnie nie oszuka smile.gif
Płyny eksploatacyjne, olej i filtry kupuje na stronie www.zmienolej.pl dlatego, że właściciel tej strony zawsze mi pomaga w doborze. Wiem, że można w markecie też kupować ale jakoś wolę spytać się jakiegoś fachowca większego ode mnie smile.gif
Jakub
Ja szukam na portalach samochodów powypadkowych i elementy które można kupić używane kupuje od prywatnych osób wychodzi najtaniej
jumper
Części nie kupuję, bo mi się samochód nie psuje ;-) A na poważnie to mam na gwarancji i wszystko załatwiam w ASO. Oleje, płyny, akcesoria raczej też tam kupuję, bo często korzystam z promocji, które mój diler organizuje (honda plaza w warszawie). Zwykle przed wakacjami i zmianą sezonów mają np. promocję na przeglądy i często zniżki na akcesoria i płyny. Tam staram się kupować.
Ostatnio na forum Accorda czytałem, że np. alufelgi w aso mieli taniej niż na allegro ;-)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.